21 listopad 2022

Odpowiedzą za włamanie, kradzież i zniszczenie mienia

zdjęcie: Odpowiedzą za włamanie, kradzież i zniszczenie mienia / fot. KPP w Sławnie
fot. KPP w Sławnie
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie zatrzymali nieletniego i trzech jego dorosłych wspólników, którzy włamali się do sklepu na terenie miasta. Ich łupem padły papierosy i alkohol o łącznej wartości około 2 tysięcy złotych. Dorośli, za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem, z kolei sprawą 16 – latka zajmie się Sąd Rodzinny, który podejmie decyzję o jego dalszym losie.
REKLAMA

D yżurny sławieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamani u do punktu handlowego na terenie miasta. Z ustaleń wynikało, że włamywacz e uszkodzili drzwi wejściow e do sklepu , we szli do środka, po czym u krad li papierosy i alkohol a następnie oddali li się z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony wycenił straty na około 2 tysięc e złotych.

Do poszukiwania sprawców włamania od razu przystąpili sławieńscy kryminalni, którzy na podstawie posiadanych informacji i dokonanych ustaleń wytypowali osoby, które mogły być odpowiedzialne za włamanie. Funkcjonariusze w toku czynności operacyjnych ustalili, że sprawcami tego czynu są czterej mieszkańcy miasta - 20 – latka, dwoje 18 – latków i 16 – l atek . Jak się okazało nieletni wraz z dwiema pełnoletnimi koleżankami tej samej nocy dokonali również uszkodzenia drzwi wejściowych do jednego z mieszkań.

Zatrzymani przyznali się do popełnionych czynów. Dorosłym sprawcom zostały przedstawione zarzuty, za które przepisy przewidują karę do 10 lat pozbawienia wolności. Spraw a nieletniego trafi do Sądu Rodzinnego, który podejmie decyzję o jego dalszym losie.

st. asp. Kinga Warczak

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Sławno
5°C
wschód słońca: 07:44
zachód słońca: 15:37
Koronawirus
zachodniopomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Sławnie